Sezon na imprezy muzyczne na świeżym powietrzu na wielką skalę w Stanach Zjednoczonych otwiera kultowy już Coachella Vallley Music and Arts Festival w Południowej Kalifornii. Zamka go, zazwyczaj, Austin City Limits Music Festival.

Coachella Valley Music and Arts Festival, Kalifornia

Tereny na obrzeżach miejscowości Indio, koło 2 godzin na wschód od Los Angeles (200 km) od ponad 20 lat już podejmują wiosna jedną z najbardziej rozpoznawalnych imprez muzycznych na świecie. Festiwal przyciąga wykonawców i fanów wielu rodzajów muzyki, w tym rock, pop, indie, hip-hop i muzyka electronic . W 2020 wśród największych gwiazd Coachelli znaleźć mieli się: Rage Against the Machine, Thom Yorke i Travis Scott.

New Orleans Jazz & Heritage Festival

Impreza o ponad 50-letniej tradycji. Wbrew temu, co mogłaby sugerować nazwa, repertuar festiwalu jest bardzo szeroki i obejmuje wiele gatunków muzycznych.

Governor Ball, New York

Trwający 3 dni festiwal przyjazny jest wielu gatunkom muzycznym; przyciąga również artystów prezentujących podczas trwania imprezy swoje prace i różnego rodzaju instalacje artystyczne, a także oferuje atrakcje na świeżym powietrzu, rozlokowane na terenie stadionu Citi Field w Queens.

Summerfest, Milwaukee

Organizowany od 1968 roku festiwal jest jednym z największych na świecie. W 1999 roku Księga Rekordów Guinnessa oficjalnie potwierdził ten tytuł. Koncerty podczas trwania festiwalu odbywają się 12 różnych scenach, liczba gości zaś przekracza 800 tyś.

Burning Man, Nevada

Festiwal odbywa się na pustyni Black Rock około 160 km na północny wschód od Reno. Najsłynniejsze miasto Nevady, stolica hazardu Las Vegas, oddalona jest o około 800 km, czyli cały dzień drogi poprzez słabo zaludnione terytorium Nevady.

Electric Zoo Festival, Nowy Jork

Festiwal muzyki elektronicznej organizowany jest na Wyspie Randalla, w Nowym Jorku w weekend przed amerykańskim Świętem Pracy (Labor Day).

Austin City Limits Music Festival

Ciepły klimat Austin, w Teksasie, sprawia, iż ten, w zasadzie jesienny festiwal, sprawia wrażenie imprezy jak najbardziej letniej. Oprócz koncertów, na gości festiwalu oczekuje kiermasz artystyczny, stragany z jedzeniem i napojami, atrakcje lunaparkowe i strefy przyjazne dzieciom. Na początku swej historii, festiwal trwał przez jeden weekend, jednak duże zainteresowanie ze strony zarówno artystów, jak i publiczności sprawiło, iż zdecydowano o przedłużeniu rozrywki o dodatkowe 3 dni.

źródło: przewodnik-usa.pl