Trzeba przyznać, że Wielka Rafa Koralowa (na wschodnim wybrzeżu Australii) i Blue Hole (Belize) to dwa z najbardziej imponujących miejsc do nurkowania na świecie. Ale Stany Zjednoczone mają również kilka raf, które są tak piękne i jednocześnie ekscytujące.

Med Lake w Arizonie

Okolice Lake Mead to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania w wodach słodkich, położone nad rzeką Kolorado, 48 km na południowy wschód od Las Vegas.

Idealnie nadaje się do całorocznego nurkowania, choć najlepiej unikać miesięcy letnich, jeśli chcesz uniknąć tłumów i uzyskać najlepszą widoczność (warto wybrać się tam późną jesienią lub wczesną wiosną).

Ginnie Springs na Florydzie

Jest to bardzo popularne miejsce nurkowe w północnej Florydzie, położone niedaleko Gainesville. Przyciąga turystów piękną okolicą i krystalicznie czystą wodą.

Istnieją w sumie cztery miejsca nurkowe, w tym główne miejsce nurkowe z podwodnymi jaskiniami z pięknymi formacjami. W miesiącach letnich można również nurkować z akwalungiem wzdłuż rzeki Santa Fe, która oferuje szeroką gamę możliwości nurkowania.

John Pennekamp Coral Reef Park, Florida Keys

Znajduje się na Key Largo i jest prawdopodobnie jednym z najlepszych miejsc do nurkowania z dziećmi w USA. John Pennekamp ma czystą i płytką wodę, aby maluchy mogły bezpiecznie nurkować.

Piękno nurkowania w John Pennekamp leży w pięknych rafach tętniących życiem morskim i innych oferowanych atrakcjach, takich jak wędkowanie, biwakowanie czy spływy kajakowe.

East Shore of Maui na Hawajach

Hawaje to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie, a Maui to bez wątpienia jedno z najlepszych miejsc do nurkowania w USA. Maui może nie jest najtańszym miejscem, ale życie morskie u wybrzeży jest naprawdę niezrównane.

Co najważniejsze, wiele miejsc nurkowych na Maui jest łatwo dostępnych dla odwiedzających, a przy okazji będziesz miał okazję zobaczyć migrujące humbaki, które podróżują późną zimą.

Niektóre z najlepszych miejsc do nurkowania na wybrzeżu Maui znajdują się na północno-zachodnim i południowo-zachodnim wybrzeżu i obejmują Kaanapali Beach i Kapalua Bay w Lahaina, Makena Landing Beach Park, Puu Olai Beach i Ulua Beach Park w Kihei.

źródło: absolutviajes.com