W kwietniu 2023 roku międzynarodowi turyści wydali ponad 17,3 miliarda dolarów na podróże i działania związane z turystyką w Stanach Zjednoczonych.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Narodowe Biuro Podróży i Turystyki (NTTO), w kwietniu 2023 r. zagraniczni turyści wydali ponad 17,3 mld dol. na podróże i działania związane z turystyką w Stanach Zjednoczonych, co stanowi wzrost o prawie 26 proc. w porównaniu z kwietniem 2022 r. i oznaczaj dwudziesty piąty kolejny miesiąc wzrostów rok do roku (w porównaniu z tym samym miesiącem, poprzednim rokiem).

Amerykanie wydali też rekordową kwotę 17,2 mld dol. na podróże zagraniczne, uzyskując nadwyżkę bilansu handlowego w wysokości 83 mld dol. w ciągu miesiąca – odwracając trend siedmiu kolejnych miesięcy deficytu bilansu handlowego w przypadku podróży i turystyki w USA.

Skorygowane dane opublikowane przez Bureau of Economic Analysis (miesięczne dane handlowe zostały zrewidowane z powrotem do 2018 r.) pokazują, że międzynarodowi goście wydali prawie 67,2 mld dol. na podróże, towary i usługi związane z turystyką w USA od początku roku (od stycznia do kwietnia 2023 r.), co oznacza wzrost o ponad 45 proc. w porównaniu z 2022 r.

Międzynarodowi podróżni od początku roku wstrzykują gospodarce USA średnio prawie 560 mld dol. dziennie.