Delta Air Lines rozpoczęły realizację największego w historii rozkładu lotów transatlantyckich – tego lata linie lotnicze oferują ponad 650 lotów tygodniowo przez ocean. 

Linie zwiększyły tym razem o 30 proc. liczbę miejsc w porównaniu z 2022 r.

Oferta Delta Air Lines obejmuje łącznie 77 tras do 32 miejsc w Europie i nie tylko. Przewoźnik będzie latał tego lata do takich miejsc jak Włochy, Islandia, Francja i Grecja.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy linia lotnicza uruchomiła lub wznowiła 32 tras. W marcu Delta wznowiła codzienne połączenie między Atlantą a Tel Awiwem. W maju linia lotnicza wprowadziła również nowe codzienne loty między Atlantą a Niceą, uzupełniając istniejącą usługę z Nowego Jorku-JFK. A pasażerowie z Atlanty mogą teraz latać bezpośrednio do Edynburga, po uruchomieniu nowego codziennego połączenia w maju.

Ponadto, Delta wznowiła całoroczne loty z Los Angeles do Paryża. Wznowiono również codzienne loty transatlantyckie z LAX do londyńskiego Heathrow.

W efekcie Delta ma największy transatlantycki rozkład na JFK w Nowym Jorku. Linia obsługuje ponad 230 tygodniowych odlotów do 26 miejsc docelowych. Nowojorski rozkład obejmuje nowe trasy, takie jak Genewa, oraz trasy sezonowe, takie jak Wenecja i Praga.