Ponad połowa amerykańskich rodzin z dziećmi planuje wyjazdy na okres od 2 tygodni do miesiąca, a 22,5 proc. chce w te wakacje wyjechać na okres od jednego do dwóch miesięcy.

Tak wynika z badania dotyczącego podróży rodzinnych przeprowadzonego wiosną 2023 r., przeprowadzonego wśród 103 respondentów z USA, z których wszyscy mieli co najmniej jedno dziecko w wieku poniżej 18 lat. Przy czym ponad połowa respondentów ma co najmniej jedno dziecko w wieku poniżej 5 lat i planuje podróżować z nim w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Rodziny mają duże budżety na podróże. 55 proc. respondentów przeznaczy od 10 tys. do 20 tys. dol. na podróże w nadchodzącym roku. A ponad 10 proc. respondentów ma do wydania na podróże ponad 20 tys. dol.

Respondenci starają się oszczędzać głównie na transporcie. Co ciekawe, połowa respondentów stwierdziła, że ​​jest skłonna wydać większe pieniądze na noclegi, podczas gdy druga połowa szuka dobrych ofert na noclegi.

54 proc. ankietowanych ma zaplanowane w kalendarzu na ten rok 3-5 wyjazdów, a 25 proc. planuje 6 i więcej wyjazdów. I to nie są krótkie wycieczki! Nieco ponad połowa respondentów planuje wyjazdy na okres od 2 tygodni do miesiąca, a 22,5 proc. planuje wyjazdy na okres od jednego do dwóch miesięcy w nadchodzącym roku.